Kızlık Zarı Dikimi Nasıl Yapılır ?

İstanbul'da kızlık zarı dikimi gerek 2019 yılı son ayları gerekse 2020 ocak ve şubat ayları için konuşmak gerekirse büyük çoğunlukla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi şeklinde yapılmaktadır. Gerçektende hergün birçok hasta bizi arayarak kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye soruyorlar . Jinekolojide son zamanlarda en fazla merak edilen konu gerçektende kızlık zarı yani bekaretle ilgili konular oluyor. Mesela önceleri kürtaj fiyatları ve kürtaj sonrası çok sorulurdu şu anda ise en fazla kızlık zarı dikimi fiyatı kaç paradır , flep yöntemi kalıcı kızlık zarı garantisi varmıdır, kızlık zarı nasıl dikilir , esnek kızlık zarı kanayan kızlık zarına nasıl dönüştürülür , kızlık zarı dikimi anlaşılır mı , kızlık zarı diktirenler kaç gün sonra ilişkiye girebilir, kızlık zarı muayenesi nasıl yapılır , kürtaj yasasına göre en fazla kaç haftaya kadar çocuk aldırılabilir, İstanbul'da FUE yöntemi saç ekimi fiyatları kaç liradır , İstanbul'da botoks fiyatları hangi düzeylerdedir diye birsürü soru geliyor. Ama biz bugün özellikle kızlık zarı dikimi nasıl yapılır sorusuna odaklanıp konumuzu genişletiyoruz.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Bayanlarda bekaret sorunu sadece bizim çağımıza ait bir problem değildi , eski mısır ve eski roma döneminde bile kızlık zarı dikimi ile alakalı yazıtlar ortaya çıkıyor , yani binlerce yıldır yapılan bir tıbbi müdahale bu. Peki kızlık zarı dikimi nasıl yapılıyor ? günümüzde son 30 yılda geliştirilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi bekaret konusunda tam bir devrim niteliğindedir. Eski zamanlarda vehatta günümüzdede zaman zaman geçici kızlık zarı dikimi yapılırdı ama çokta pratik bir çözüm olmazdı zira geçiçi kızlık zarı dikimi yapıldığı zaman 5 gün içinde cinsel ilişkiye girmez iseniz kızlık zarınız kendiliğinden yırtılabilir. Ama buna karşılık kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi hastaya sonsuz bir zaman veriyor , yani dikimden sonra 20 gün kadar dikişlerin iyileşmesi bekleniyor ve sonrasında ister hemen istersenizde yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girebiliyorsunuz. Flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi vajina dokusundan kaldırılan ince bir mukoza tabakasının bir ucunun kızlık zarı ringine dikilmesi ve diğer ucununda yine vajina duvarında sabit bırakılması ile gerçekleşmektedir ve bu şekilde dizayne edilen kızlık zarı dikişlerin iyileşmesi ile iyice kaynar ve ilk cinsel ilişkide kızlık zarı kanaması garanti altına alınır.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da 2019 yılı ve 2020 te kızlık zarı dikimi fiyatı yapılan işlemin ayrıntısına göre değişim göstermektedir , ben size örnekler vererek açıklamaya çalışayım , kızlık zarı diken yerlerde flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi veya geçici kızlık zarı dikiminizi .... tl gibi bir fiyata yaptırabilirsiniz, ama çok daha sağlam olsun diye çift kat flep isterseniz bu seferde .... tl kadar bir ücret ödenemiz gerekiyor , yine şu sıralar çok popüler olan kızlık zarı dikimi ve vajina daraltma operasyonu birlikte olsun diyorsanız yine .... tl gibi bir fiyat ödemeniz gerekecek , son olarakta kızlık zarı dikimi + vajina daraltma + labioplasti yani sarkan duduakların düzeltilmesi operasyonuna ihtiyacınız varsa İstanbul'da yaklaşık .... TL gibi bir masrafınız olur.

Kızlık zarı muayenesi

Halk arasında bekaret muayenesi , bekaret kontrolu , kızlık testi , kızlık zarı muayenesi gibi birçok deyimle anılan işleme bize himen muayenesi diyoruz aslında. İstanbul ve diğer büyük şehirlerde sosyal ortamların gelişmesi ve iletişimin hızlanması ile evlilik öncesi kızlık zarını yırtmadan yapılmaya çalışılan ön sevişmelerde yani sürtünmelerde aşırıya kaçılınca kızlık zarı bozulabiliyor , veya kızlık zarı zedelenmesi denilen durum oluşuyor. Peki kızlık zarı muayenesi nasıl yapılıyor ; aslında bir jinekolog için son derece basit bir işlem diyebilirim , zira kızlık zarı muayenesi esneasında herhangi bir tıbbi cihaz kullanılmıyor , sadece gözle bakılıyor. İstanbul'da kızlık zarı muayenesi fiyatları yaklaşık oarak ... tl civarıdır.

Kalıcı kızlık zarı dikimi

ABD ve İngiltere dahil şu anda dünyanın birçok ülkesinde yapılan en garantili ve en popüler bekaret tamir metodu flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulamasıdır. Ben olayı bakirelik yıllarına geri dönüş olarak nitelendiriyoruz zira kızlık zarı dokusu ile aynı histolojik yapıya sahip vajina mukozasından kaldırılan bir flep kızlık zarı ringine dikilir ve 20 gün içinde dikişler kaynayarak alttan mükemmel bir kızlık zarı çıkar , artık herşey hazırdır , ister hemen ister yıllar sonra bile cinsel ilişkiye girseniz mutlaka kızlık zarı kanaması ortaya çıkar ve adet yerini bulmuş olur. İstanbul'da flep kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... TL civarıdır.

Geçici kızlık zarı dikimi

Eski yıllarda en fazla yapılan işlem geçici kızlık zarı dikimi idi , fakat flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi geliştirildikten sonra artık sadece %10 kadar vaka geçici dikim istiyor ve kalan %90 hastamız kalıcı kızlık zarı diktiriyor. Geçici kızlık zarı dikimi hangi durumlarda yapılır derseniz tahmin edersiniz son anda dikim kararı alan bayanlar ve birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girmesi gereken hanımlar flep yönteminin 20 günlük iyileşme sürecini bekleyemeyecekleri için geçici kızlık zarı dikimini tercih ediyorlar. Geçici kızlık zarı dikimi en fazal 5 gün dayanır bu arada. İstanbul'da geçici kızlık zarı dikimi fiyatları yaklaşık olarak .... TL dir.

Kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ?

Kazara veya yanlış giden bir ilişkiden sonra doğru adamı bulan birçok bayan yeni bir sayfa açmak için kızlık zarı dikimi düşünebilir , ama akıllarına gelecek ilk soru işareti sıklıkla kızlık zarı dikimi anlaşılır mı ? şeklindedir. Gizlice yapılan bekaret dikimi erkek partner tarafınca anlaşılırsa yani erkek kızlık zarının önceden dikilmiş olduğunu farkına varırsa tüm çabalar ve dikim masrafları boşa gideceği gibi ayrıca erkeğinizle aranızda kalıcı olarak bozulabilir. Ama iyi haber , kızlık zarının dikilmiş olduğu kesine yakın ihtimal anlaşılmaz. Cinsel ilişkiye girdiğinizde penisin kızlık zarına dayanması ve daha ileri itilmesi sonucu kızlık zarı yırtılır ve zarın üzerindeki damarlar parçalanarak kızlık zarı kanaması ortaya çıkar. İşin aslı önceden dikilmiş kızlık zarı ile tamamen orijinal kızlık zarı arasında cinsel deneyim açısından herhangi bir fark yoktur.

Kızlık zarı diktirenler

İstanbul sanıyorum dünyada en fazla kızlık zarı dikilen şehir ünvanını taşıyor ve kızlık zarı diktiren bayanlar artık nerdeyse kürtaj olanları bile geçmeye başladı . Hanımlar kızlık zarı diktirirken dikim sonrası nelere dikkat etmeleri gerektiğini sormayı unutabiliyorlar ve sonradan telefon ederek kızlık zarı diktirenlerin dikkat etmeleri gereken şeyleri soruyorlar ; flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikiminde 20 gün cinsel ilişki yasaktır ve ilk 1 hafta duşunuzu ayakta yapmalısınız.
Ayrıca kızlık zarı diktirenlerin yorumlarıda çok merak ediliyor , bizim web sitelerimizde kızlık zarı diktirenlerin yorumlarını bulabilirsiniz.

Esnek kızlık zarı

Hanımlarda ilk cinsel deneyimde kızlık zarı kanaması ortaya çıkmaz ise büyük ihtimalle bir esnek kızlık zarı durumu vardır anlamına gelir. Genel olarak konuçmak gerekirse bayanların %5 inde esnek kızlık zarı vardır. Aslında kızlık zarı dokusu esnek değildir sadece ortadaki adet kanının geçmesine yarayan delik olması gerekendne çok daha geniştir ve penis cinsel ilişkide bu delikten geçerek vajinaya ulaşabilir. Esnek kızlık zarı gerdek gecesi kanamayacağı için yanlış anlamalara yol açabilir, bu durumda esnek kızlık zarının kanayan kızlık zarı na çevirip ilk geceyi garanti altına almak için flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi yapılır.

Vajina daraltma

İstanbul'da eski yıllarda sadece vajinal doğum yapmış bayanların doğum sonrası vajina genişlemesini düzeltmek amacı ile vajina daraltma ameliyatları yapardık ama artık kızlık zarı dikimindeki talep patlamasından sonra özellikle evlilik öncesi az çok cinsel hayatı olan bayanların kızlık zarı dikimi ameliyatına vajina daraltma ameliyatınıda ekleterek ilk gecede ortaya çıkacak olan cinsel ilişkide sadece kızlık zarı kanaması değil aynı zamanda ilk defa cinsel ilişkiye girenlerde olduğu gibi dar bir vajinada sunabilme isteği doğrultusunda vajina daraltma operasyonlarıda hız kazanmıştır. İstanbul'da vajina daraltma fiyatları yaklaşık oarak .... tl ücretle yapılmaktadır , kızlık zarı dikimi ile beraber yapılacaksa toplam .... tl yerine .... tl tahsil etmek kızlık zarı diken jinekologlarda nerdeyse bir gelenek haline gelmiştir.

Kızlık zarı dikimi Adıyaman

Belki ilginç gelecek ama Adıyaman ilinden bile kızlık zarı dikimi için hastalarımız geliyor , ve telefonla Adıyaman'da kızlık zarı diken jinekolog tanıdğınız varmı diye soran çok hasta oluyor ; maalesef kimseyi tanımıyorum ama sanırım sizde diğer Adıyamanlılar gibi uçakla günübirlik gelerek kızlık zarı dikimi yaptırabilirsiniz.

Kürtaj

Gebelik sonlandırma konusunda şu an için tüm dünyada uygulabilen tek geçerli yöntem kürtajdır , özelliklede vakum kürtaj icad edildikten sonra işlem nerdeyse tereyağından kıl çekmek kadar kolaylaşmıştır. Eski zamanlarda kürtaj sadece küretle kazıma şeklinde yapılırdı ve hasta için ciddi bir ağrı ve eziyet anlamına gelirdi , ama vakum küretajında önce ultrasonla gebelik kesesi tespit ediliyor ve sadece kesenin üzerine yerleştiirlen ince bir plastik tüple gebelik kesesi dışarı emiliyor. Yani artık kürtajda rahim için kazımaya gerek kalmadı diyebilirim.

Kürtaj fiyatları

2019 yılı yaklaşırken İstanbul'da kürtaj fiyatları yapılacak gebelik sonlandırma işleminin seviyesine göre yani gebelik haftanıza göre değişmekle beraber yaklaşık olarak .... tl seviyelerinden başlıyor , ülkemizdeki kürtaj yasası çerçevesinde en fazal 10 haftaya kadaç çocuk aldırabilirsiniz , kürtaj fiyatlandırması ise İstanbul'da kürtaj yapılan yerlerde genellikle yeni başlamış bir gebelik yani 4 haftalık hamilelik durumlarında 400 tl , 5 haftalık se .... tl , 6 haftalık ise ... tl şeklinde haftayı kıstas alarak artan ücretler söz konusu olmaktadır.

Gebelik testleri

Özellikle idrarda yapılan gebelik testleri son derece pratik hale getirilmiştir, herhangi bir eczanede yaklaşık 5 tl olan gebelik testi fiyatları ile satın alacağınız bir test kiti sayesinde adet gecikmenizin sebebini hemen öğrenebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey en yakın tuvalete giderek testin üzerine birkaç damla idrar damlatmak. Eğer çift çizgi el de ederseniz bu sizin kesinlikle gebe olduğunuuzn kanıtıdır , ama tek çizgi çıkarsa ya gebe değilsiniz yada testi çok erken yaptınız ve henüz gebelik hosmonları idrara geçmedi.

Kürtaj nasıl yapılır ?

Plan dışı beraberliklerden kaynaklanan istenmeyen gebelikler üreme dönemindeki çiftleri tarih öncesinden beri yoğun bir şekilde ilgilendiriyor , günümüzdede 18 yaştan 45 yaşa kadar yoğun bir şekilde günedemimizden düşmeyen konu gebelik ve kürtajdır , gerçektende jinekoloji mayenehanemizin telefonları hergün yüzlerce defa çalar ve kızlık zarı dikimi ve kürtaj fiyatları en ağrlıklı konuşulan bir konudur , peki kürtaj nasıl yapılır , çocuk aldırmak için yapılan işlemin teknik ayrıntısı nedir ? diye içinizden geçirmemiş olamazsınız , günümüzde en güvenli bebek aldırma metodu vakum kürtajıdır , yani eski sistem gibi rahim içinin bir kabak dolması gibi komple kazınması yerine , ultrasonla tespit edilen gebelik kesesi coca cola pipetine benzer ince bir tüp ile ( karmen kanülü ) dışarı vakumlanıyor ve 10 haftadan önce büyük ölçüde sıvı halde olan gebelik kesesi komple dışarı alınabiliyor. Vakumlu kürtajda rahim içi endometriuma müdahale edilmediği için pek bir komplikasyonda gelişmiyor ve çocuk aldırma işlemi yaklaşık 10 dakikada sonuçlanıyor.

Kürtaj yasası

2019 yılında çıkartılan ve 2020 yılında güncellenen kürtaj yasasına göre en geç 10 haftaya kadar çocuk aldırabiliyorsunuz ve daha ileri haftalar için yani 11 haftalık gebelik , 12 haftalık gebelik veya daha sonrası için kürtaj yasağı tanımlanmıştır. Ayrıca eğer yaşınız 18 den küçük ise kürtaj olmaya gelirken yanınızada anneniz veya babanız olması gerekir , yine evli iseniz çocuk aldırmak için kocanızında rızası gerekecek , bekar iseniz hiç sorun yok kimseden izin almadan kürtaj olabilirsiniz.

Vakum kürtaj 

Şu anda tüm dünyada gebelik sonlandırma konusunda uygulanabilecek en güvenli metod vakum küretajdır , yukarıda kürtaj nasıl yapılır bölümündede bahsettiğimiz cerrahi tekniği vakumlu kürtajın  ayrıntılarıdır. yani özetle rahim içini kazımadan , ağrı veya acı çekmeden , kanama olmadan ve 10 dakika içinde bitirilen bir gebelik sonlandırma metodudur ve işlem bittiğinde masadan kakarak yürüyüp işinize gücünüze geri dönebilirsiniz.

Kürtaj sonrası

Çocuk aldırdıktan sonra nelere dikkat etmek gerektiği hep merak edilir , aslında her kürtaj olan hastamıza biz anlatıyoruz ama o heyecanla insanların bir kulağından girip diğer kulağından çıkıyor öğütlerimiz sanıyorum. Buraya yeniden yazayım en iyisi ben ; kürtaj sonrası ilk 10 gün cinsel ilişkiye girmek sakıncalıdır , yine 10 gün boyunca denize ve havuza girmeyin , duşunuzuda ayakta yapın . Kürtakdan sonra ilk adetinizi 40 gün sonra göreceksiniz endişe etmeyin.

Kürtaj Bağcılar


İstanbul'da Bağcılar'da kürtaj yapılan yer sanıyorum birçoktur , ama ilçenin çok büyük olmasındanmıdır bilmiyorum , Bağcılardan kürtaj için çok hastamız geliyor . Tabi bizim yerimizin Zeytinburnu'nda olması ve Bağcılara yakın olmasıde bir faktör olabilir. Ayrıca önceki hastalarımızın bizi tavsiye etmesi üzerinde Bağcıular hasta popülasyonumuz güçleniyor.

Saç ekimi fiyatları


İstanbul'da 2019 yılı saç ekimi fiyatları sanıyorum .... tl seviyelerinden başlıyor ve yapılacak işlemin boyutuna göre artabiliyor , özellikle tüm dünyada şu anda en iyi saç ekim metodu olarak saç ekim merkezlerinde uygulanan ve İstanbul'dada kaliteli saç ekim merkezlerinde layıkı ile uygulanmakta olan FUE yöntemini tercih etmenizi tavsiye ederim .

Botoks fiyatları İstanbul

İnsanın yüzünde ifadesini oluşturan ve göz benzeri organları koruyan yüzlerce mimik kas vardır , bunların gün içinde gerek güneş ışınlarında , gerekse farklı etekenlerde gerekli veya gereksiz kasılmaları sonucu yüzde belli yerlerde kırışıklıkla oluşur , ama bu kırışıklıkları botoks tedavisi ile yok etmek mümkündür , aslında C. Botilinum bakterisinin toksini olan botoks maddesi cilt altına verildiği zaman mimik kas tonusunu düşürüyor ve cildinizi serbest bırakıyor , dolayısı ile kırışıklarınız ortadan kalkıyor . İstanbul'da botoks fiyatları yaklaşık olarak ... tl seviyelerinden başlar ve yapılacak işleme göre artar .
Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.