Kızlık zarı dikimi nasıl olur ?

İstanbul'da kızlık zarı dikimi nasıl olur , nasıl yapılır , kaç dakia sürer, cinsel ilişkiye kaç gün sonra girilir , kaç defa uygulanabilir giib birçok bilgiyi bu yazımızda veriyoruz. Kızlık zarı hemen vajina girişinde yer alan halka şeklinde zardan oluşan bir mukoza kıvrımıdır. Dışarıya yakın olduğu için ve ince zar tabiatında olduğundan yırtılması da zedelenmesi de çok kolaydır ve anlık bir durumdur. Hele birde ağrı ve taze pembe kırmızı bir kanama meydana gelmişse, bu durumda kızlık zarı için şüphelenmeli ve eğer bu durum sizin için sorun ise, mutlaka muayene olmalısınız.
Kızlık zarı durup dururken yırtılmaz. Bunun için bir etken bir eylem olması lazımdır. Örnek verecek olursak:
1-Sürtünme yolu ile ilişki. Bu gibi durumlarda bazen elle bazen de penis vasıtasıyla vajene doğru fazla basınç uygulanırsa kızlık zarı gerilebilir ve tam yırtık ya da zedelenme dediğimiz yarım yırtık oluşabilir. Ağrı ve taze kanama olması en belirgin bulgudur. En sık karşılaştığımız durumlardan biridir.
2-Abartılı mastürbasyon. Bu gibi durumlarda ellerle ya da cisim kullanılıyorsa vibratör gibi bir cisim vasıtasıyla vajinaya doğru bir basınç uygulanırsa yine kızlık zarı gerilerek yırtılmalara yol açabilir.
3-Cinsel ilişki. Bu gibi durumlarda penis vajinaya gireceği için zar gerilerek bir veya daha fazla yerinden yırtılır. Ağrı ve kanama meydana gelir.
4-Kaza ile zar yırtılması. Düşmek veya trafik kazası gibi hallerde vajinaya doğru şiddetli bir basınç olursa kızlık zarı yırtılabilir ve kanama meydana gelir.
5-Jimnastik, egzersiz gibi haller. Bisiklete binme, ata binme veya aşırı bacak açıcı hareketler de zarda tam ya da kısmi yırtılmalara yol açabilir.
Bunlardan başka ağda ya da yolma gibi işlemler esnasında zar zedelenebilir. Nadiren olur ama yine de olabilir. Anal ilişki de ise zar zedelenmez.
Eğer yukarıda belirttiğimiz hallerden biri ya da birkaçı olmuş ve şüpheleniyorsanız kızlık zarını muayene etmemiz uygun olur. Bunu kendi kendinize anlayamazsınız. Sebebi ise vajina girişinin kıvrımlı olması zarın görülebilmesi ve ayırt edilebilmesi için alışkın bir göz tarafından bakılması ve değerlendirilmesi gereğidir.
Kızlık zarı muayenesi kolaydır. Jinekolojik masada yatarsınız. Dış ve iç dudaklar aralanır ve ıkındırılarak zar halkası belirgin hale getirilir. Üzerinde yırtılma zedelenme var mı yok mu bakılır. Yırtılma en çok saat 6 hizasından olur. Yine saat 3 ve 9 hizaları yırtılma ve zedelenmenin en sık olduğu yerlerdir.

KIZLIK ZARI NASIL DİKİLİR ?
Bunun 2 yolu vardır.
1-Geçici kızlık zarı dikimi
2- Kalıcı kızlık zarı dikimi flep
İlk ilişkide kanama olmayan esnek yada gevşek, ilişkiye müsait olan kızlık zarlarına da aynı işlemler aynı başarı oranlarıyla uygulanabilir.
Geçici yöntem zaman sorunu olanlar için idealdir. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde ortalama iyileşme süresi 3-4 hafta kadardır. Bu kadar zamanı olmayanlarda geçici işlem yapılır. Yapıldığı gün de dahil ilk 7 gün içinde ilişki olmalıdır. Bundan daha geç olursa dikişler kendiliğinden eriyen yapıda olduğu için erimeye başlar ve kanama elde edilemez. Bu nedenle ilk 7 gün içinde ilişkiye girmeniz gerekir. Yapılması daha kolaydır. Anlaşılma ihtimali son derece düşüktür. Herhangi bir ilaç kullanmanız gerekmez. Normal günlük faaliyetlerinize devam edebilirsiniz herhangi bir kısıtlama yoktur. Lokal anestezi ile yapılır ve ağrı hissetmezsiniz. Tamamen geri dönüşümlü bir işlem olduğu için herhangi bir kalıcı etki olması da mümkün değildir. İlk ilişki sonrası tümüyle eski halinize dönersiniz
Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemi ise biraz daha karmaşık bir işlemdir. Burada kızlık zarınızın önüne yeni bir zar yapılır. Bu zar canlı ve kalıcı bir dokudur. Yıllarca dayanır. İlişki olmadıkça ya da yukarda yazdığımız zarı yırtan zedeleyen bir olay başınızdan geçmedikçe kendi kendine yırtılması yada etkisini kaybetmesi mümkün değildir.
Kalıcı kızlık zarı dikimi yarım saat kadar sürer. Lokal anestezi yani bölgesel uyuşturma ile yapılır. Zar halkasının önünden flep tarzı doku kaldırılarak yapılır ve yeni bir zar oluşturulur. Bu işlem sonrası evinize rahatça dönebilirsiniz. Dışarıdan böyle bir işlem geçirdiğiniz anlaşılmaz. Geçici bazı kısıtlamalar uygulanarak işlemin başarısı çok yukarılara çekilir. Kısıtlamalar geçici olup yeni yaptığımız zarın üzerine değil, hafif yan ya da ayak ayak üstüne atarak oturmaya özen göstermek, genel hijyen kurallarına uymak ve 4 hafta süreyle spor yapmamak şeklinde basit ve uygulanması son derece kolay olan hususlardır. 4 haftadan sonra bu kısıtlamalar kaldırılır ve arzu ediyorsanız ilişkiye müsaade edilir.
2 kere kontrol muayenesi yapmayı öneriyoruz bu sizinde durumunuza bağlı olarak 1-3 veya 2-4 haftalardadır. Tam iyileşme 3-4 hafta kadar olduğu için son kontrolde işlemin başarısı hakkında siz bilgi verebiliyoruz.

Sonuç olarak kızlıkzarı dikimi sıklıkla bizden talep edilen bir olaydır. Daha ayrıntılı bilgiyi ve fiyat konularını bizimle iletişim kurduğunuzda zaten anlatıyoruz. Birçok sosyal probleme yol açabilen bu konuda elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Başarı oranı son derece yüksek olup sonuçları açısından memnuniyet oranları yüksek bir işlem olduğunu belirtebiliriz…


Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.