Kızlık zarı tamiri nasıl yapılır ?

Bu makakemizde kızlık zarı tamiri nasıl yapılır diye soran hastalarımıza cevap vermek dışında, kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığı, kızlık zarı tamiri fiyatlarının ne kadar olduğunu, kızlık zarı tamiri yaptıranların nelere dikkat etmeleri gerektiği,  kızlık zarı tamirinin bitkisel ilaçlarla mümkün olduğunu söyleyen sahtekarları, kızlık zarı tamiri yapan hastanelerin ve jinekologların hangileri olduğunu, kızlık zarı tamiri fiyatını etkileyen faktörleri, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır video izlemek isteyenleri ve kızlık zarı dikimi nasıl olacağı hakkında tüm detayları paylaşıyoruz.

Himenoplasti yani kızlık zarı tamir operasyonlarının nasıl ve hangi metodlarla yapıldığına geri dönersek karşımıza iki köklü yöntem çıkar, çok eski zamanlara sarkan geçici kızlık zarı dikimi ve 2000'li yıllarda devrimsel etki yaratan flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi olarak tanımlıyoruz. Geçici zar tamirinde eski yırtılmış kızlık zarı parçaları birleştirilerek yeniden bütünlük sağlanır, ama yırtılan kızlık zarının iyileşme özelliği olmadığı için 10 günden daha uzun bir bekaret sağlamaz, bu süre zarfında cinsel ilişkiye girilirse kızlık zarı kanı ortaya çıkar. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde ise daha detaylı cerrahi yaklaşımlar sözkonusudur, tüm detayları ilerleyen paragraflarda veriyorum.

Kızlık zarı dikimi

İsterseniz kızlık zarı dikimi konusunda en popüler ve orijinale en uygun metod olan flep yöntemi kalıcı bekaret diktirme konusunu derinleştirelim, kızlık zarı yani himen mikroorganizma ve fiziki ajanların steril olan rahim boşluğuna ulaşmasını engelleme amaçlı anatomik bir oluşumdur, çok ilginç bir özelliği vardır, az veya çok yırtılma veya çentiklenme gibi hasarlarsa zaman için iyileşme olmadığı gibi mevcut açıklıkta büyüme meydana gelir ve kızlık zarı vajina duvarlarına doğru çekilerek girişi büsbütün açar, dolayısı ile sürtünme şeklinde temaslardan kaynaklanan çentiklenmeler bile tam birleşmeli cinsel ilişki ile bozulmuş kızlık zarı ile aynı muameleyi görmektedir. Kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminin nasıl yapıldığı ile ilgili teknik detayları alt paragraflarda veriyorum. Şimdi zar dikim maliyetlerinede bakalım.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

2016 senesi için İstanbul'da kızlık zarı dikimi fiyatının nekadar olduğunu direkt olarak buraya yazamıyorum, ama bizi telefonla arayarak veya WhatsApp üzerinden ilitişim kurarak fiyat listesi isteyebilirsiniz. Yinede fikir vermesi açısından flep yöntemi ücretlerinin herkesin ulaşabileceği seviyelerde olduğunu ve geçici kızlık zarı dikimi fiyatlarının ise bu konuda en ucuz zar diktirme maliyetlerine denk geldiğini söyleyebilirim. Kalıcı kızlık zarı dikimi ile birlikte vajina daraltma ameliyatı veya labioplasti operasyonuda telep ederseniz aynı seansta hepsini halletmek mümkün ama zar diktirme ücretlerinin daha yüksek olacağını tahmin edersiniz.


Kızlık zarı dikimi nasıl olur ?

İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi hergün arayan birçok hasta genelde zar dikim ücreti sorar ama bazılarıda kızlık zarı dikimi nasıl olur diye sual yöneltiyorlar, İsterseniz bu paragrafta geçici kızlık zarı dikininin nasıl olduğunu anlatıp, alt paragtaflardada flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi teknik ayrıntılarını verelim. Geçici kızlık zarı dikimi çok eski ve aynı zamanda en basit metoddur, lokal anestezi ile yaklaşık 15 dakika süren müdahalede eski bozulmuş kızlık zarının vajina duvarından sarkan parçaları birbirine dikilir ve bütünlük sağlanır, ama himenin iyileşme özelliği olmadığı için 10 gün sonra dikişler erir ve hala cinsel ilişkiye girilmedi ise bekaret kendiliğinden bozulacaktır. Geçici yöntem gerdeğe birkaç gün kala yapılabilmesi önemli kısıtmala olarak yöntemin kıymetini düşürüyor.

Kızlık zarı nasıl dikilir ?

Kızlık zarı dikimi için herhangi bir ön şart aranmaz, yani kızlık zarı nasıl dikilir , kimlere uygulabilir diye soranlara reşit olan her bayana uygundur diyebiliriz, bekaretinizi yıllar öncese kaybetmiş olsanız, sayısız kere cinsel ilişkiyede girmiş olsanız, yada birkaç defa çocuk aldırma hikayenizde olsa her durumda kızlık zarı dikimi yaptırıp gerdek gecesi kızlık zarı kanamasını garantiye alabilirsiniz. Kalıcı kızlık zarının nasıl dikildiğinide alt paragrafta veriyorum.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

En çok merak edilen flep yöntemi hakkında hergün birçok arama kabul ediyoruz, kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye çok soran oluyor. Söz verdiğimiz gibi flep yöntemininin nasıl olduğunu detaylandıralım; lokal anestezi ile vajinanın tam uyuşması sonrası eski yırtılmış himenin hemen arkasındaki vajina dokusundan karşılıklı ince birer flep tabakası kaldırılır ve kızlık zarı ringine kılcal dikişlerle dikilir. Flep sabit uçları vajina duvarında kalır ve vajinal damar sistemi ile beslenir, buda aradan 10 sene bile geçse cinsel ilişkiye girildiğinde kızlık zarı kanaması geleceğini garanti altına alır. Dikiş izleri yaklaşık 2 hafta içinde silinerek kaybolur, ama garanti olması açısından ilk bir ay cinsel ilişkiye girmenizi tavsiye etmeyiz, ama sonrasında sınırsız zaman kazanmış olursunuz.

Kızlık Zarı Dikimi Adana

Himenoplasti ameliyatlarının Adana'da yapılıp yapılmadığını, yapılıyorsa Adana'da kızlık zarı diken doktorların hangileri olduğunu araştırmak için kızlık zarı dikimi Adana ile ilgili yazılarımızı okuyunuz.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.