Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Kızlık zarının nasıl dikildiğini önceki makalelerimizde detayları ile konuştuk, ama bazı şüpheli durumlarda himenoplasti yapmaya gerek olup olmadığını netleştirmek için kızlık testi yada kızlık zarı muayenesi yapmak gerekir, acaba kızlık zarı nasıl kontrol edilir, muayene esnasında kızlık zarı bozulabilirmi yada önceden kızlık zarı zedelenmesi varsa zar muayenesinde büsbütün bozulabilir mi ? İşte bunlarıda şimdiki yazımıza sığdırıyoruz. Öncelikle yüreğinize su serpmek istiyorum, kızlık zarı muayenesi yaparken zara temas etmiyoruz, dokunmuyoruz, sadece gözle bakarak muayene ediyoruz, dolayısı ile kızlık zarını kontrol ederken bekaretin bozulması ihtimali yoktur.

Sanırım ekşi sözlük ve inci sözlükte kızlık zarı nasıl kontrol edilir anlatıyorum başlığına uygun cevap vermiş olduk, burdan şunu anlayabilirsiniz, kızlık testi, muayenesi veya bekaret kontrolünde herhangi bir alet kullanılmaz, yada vajina içine herhangi bir cihaz sokulmaz. Aslında kızlık zarı inci sözlük ve ekşi sözlükte çok konu ediliyor ama getçekte nasıl oluyor bizim sitemizde bulabilirsiniz.Bazen kızlık zarı nasil okunur diye soranlarda oluyor, latincede himen kelimesine karşılık gelir.

Kızlık zarı nasıldır ?

Genitalianın dışa açılan kapısı vajinanın en dışındaki himen kırmızı veya açık kırmızı rente ince yapılı ve üzerinde bir veya daha fazla delik barındıran yapıya sahiptir.

kızlık zarı nedir ?

Birçok toplumda namus timsali ve genç kızların saflık, bekaret ölçütü olarak görülen, tıbbi anlamı hymen olan anatomik oluşumdur. En önemli özelliği bozulunca kendiliğinden iyileşme özelliğinin olmamasıdır.

Kızlık zarı dikimi

İsteyerek veya kazara bekaretinizi kaybetti iseniz ve bakirelik durumuna geri dönüş niyetiniz varsa kızlık zarı dikimi ile bu mümkün. Kızlık zarı dikimi ameliyatlarının nasıl yapıldığı konusunda önceki makalelerime göz atınız.

Kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Temel olarak 2 farklı ameliyat çeşidi halinde yapılan bekaret tamiri operasyonları arasından  en fazla flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi uygulanır ve tercih edilir. Bakirelik ameliyatlarının teknik detayları için bu istede yayınlanmakta olan önceki makalelerimden kızlık zarı dikimi nasıl yapılır başlıklı olanı inceleyebilirsiniz.

Flep yöntemi

Kalıcı himenoplastinin teknik adı olan flep yöntemi 28 yıldır en fazla uyguladığım operasyon diyebilirim. Vajina girişi yan duvarlarından kaldırdığım ince mukoza tabakalarını orta hatta kızlık zarı ringi bölgesinde dikiyorum, fleplerin diğer uçları vajina duvarında sabit olduğu için yeni zar içindeki aktif kan dolaşımıda sonsuz süreli devam etmiş oluyor.

Kızlık zarı dikimi fiyatları

Birçok bayan ihtiyacı olmasına rağmen bekaret ameliyatı maliyetlerini sormaya utanıyor, ama merak etmeyin binlerce bayan aynı durumda ve çoğu kızlık zarı dikimi yaptırıyor, konuyu direkt olarak açmaya çekiniyorsanız WhatsApp  üzerinden fiyat listesi diye mesaj atın size genel listeyi gönderelim, içinde işinize yarayanları incelersiniz. Yada İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi telefonla arayıp kızlık zarı dikimi fiyatlarını konuşabilirsiniz.

Kızlık zarı dikimi Uşak

Uşak ilinde ve ilçelerinde bekaret operasyonları yapan yerlerin hangileri olduğu ve 2019 kızlık zarı dikimi fiyatları için kızlık zarı dikimi Uşak başlıklı yazımı okuyun


Kızlık zarı kontrolü nasıl yapılır konusu için site kullanım kuralları

Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.