Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Bekaret tamiri operasyonları arasında geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır diye soran sayısı kalıcı flep yöntemini soranlara göre nispeten azdır, bunun sebebi ise son 30 yıldır dünyada birçok ülkede uygulanmakta olan kalıcı kızlık zarı dikimi ameliyatlarının geçici dikimlere göre büyük üstünlük sağlamasıdır, günümüzde bakirelik ameliyatı yaptırmak isteyenlerin %90 kadarı kalıcı flep yöntemini tercih ederken sadece %10 kadarı geçici kızlık zarı dikimi yaptırıyor, bunun sebebi nedir, hangisinin ne yönde avantajı vardır, birbirine üstünlük sağladıkları yönleri nelerdir bu yazımızda anlatıyoruz, kızlık zarının geçici olarak veya kalıcı dikilmesi konusunda merak ettiklerinizi, kızlık zarı dikimi fiyatlarını İstanbul Bakırköy'deki muayenehanemizi  dan arayarak veya WhatsApp  den ücretlendirme listesi isteyerek öğrenebilirsiniz, yada aşağıdaki linke tıklayarak bana yorum şeklinde soru yollayabilirsiniz, yorumlama biçimi olarak en alttaki "anonim" i seçerseniz isimsiz ve email girmeden yorum yollamanız mümkün olacaktır :

DOKTORA SORU SOR     YORUMLARI OKU

Geçici kızlık zarı dikiminin nasıl yapıldığına büyüteç tutarsak, nerdeyse 100 senedir yapılmakta olan çok eski bir ameliyat metodu olduğunu söylemek lazım, dolayısı ile günümüz jinekolojik cerrahisine göre bir cerrah gözü ile ilkel bir müdahale gibi görünür, zira bozulmuş kızlık zarı bölgesine içten atılan dikişlerde ibarettir, kızlık zarı dokusunun iyileşme özelliği olmadığı için bir süre sonra kullanılan ameliyat iplikleri eriyeceğinden kızlık zarı dikimi yokolmaktadır, işte bu yüzden yapılan işleme geçici kızlık zarı dikimi denmiştir, ama dikişler erimeden önce yani ilk 7 gün içinde cinsel ilişkiye girilirse dikişlerin tutunduğu doku yırtılacağı için kızlık zarı kanaması ortaya çıkar, kullanılan ameliyat ipliğinin erime süresine göre 1 haftalık veya 2 haftalık olmak üzere 2 farklı geçici kızlık zarı dikimi vardır, yapılan işlem aynı olmakla birlikte sadece dayanma süresi farklıdır. Geçici kızlık zarı dikiminde işlem 15 dakika kadar kısa sürer ve sonrasında yürüyüp gidebilirsiniz. Cinsel ilişkiye ameliyat yapıldığı gün dahil olmak üzere belirtilen süre içinde girilmesi gerekir, bu süre aşılırsa dikişler eriyeceği için yapılan kızlık zarı dikimi boşa gider.

Kalıcı kızlık zarı ile geçici dikimleri karşılaştırırsak en önemli farkın ameliyat sonrası dayanma süresi olduğunu söyleyebiliriz, geçici kızlık zarı dikiminde bir veya iki hafta iken kalıcı flep yönteminde bu süre sonsuzdur, yani aradan yıllar bile geçse, hatta 10 sene sonra bile evlenseniz kızlık zarı kanaması ortaya çıkacaktır.

Geçici kızlık zarı dikimi fiyatı flep yöntemine göre daha uygundur, geçici kızlık zarı dikimi yorumları  için makalelerin altlarına bakınız, geçici kızlık zarı dikimi yaptıranlar belirtilen süre içinde cinsel ilişkiye girmelilerdir, geçici kızlık zarı dikimi kaç gün dayanır ? 1 hafta veya 2 haftadır, geçici kızlık zarı diktirenler acil evlilik kararı alanlardan oluşur, geçici kızlık zarı dikimi fiyatı 2019 senesinde asgari ücretten az daha pahalıdır, gecici kizlik zari dikimi anlasilirmi ? hayır, kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatları geçiciye nazaran az daha pahalıdır.


Bu blogdaki popüler yayınlar

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.