Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ?

Dikilen kızlık zarı tekrar kanar mı ? Kızlık zarı dikimi sonrası gerdek gecesinde bakirelik kanı gelme ihtimali yüzde kaç ihtimaldir ? Dikilmiş kızlık zarı ile doğumsal kızlık zarı arasında kanama potansiyeli açısından fark var mıdır ? Tamir edilmiş bekaret zarından gelen kanın rengi ve miktarı normal bakire bayandan gelenle aynı mıdır ? İşte bütün bu çeşit sorulara bu yazımızda yanıt bulacaksınız. Öncelikle cevabımız evet , dikilen kızlık zarı tekrardan kanar merak etmeyin, hatta diktirdiniz , ilişkiye girdiniz bozuldu, kanadı, bir süre sonra yeniden diktirmek istediniz, ameliyatı tekrarladınız, evlendiniz yeniden kanama oldu şeklinde birden fazla defa dikim yapılıp tekrar tekrar kanama elde edilebilir. Peki tıpta hiç birşey %100 değildir diyeceksiniz, bu durumda hakkını vererek gerçek flep yöntemi ile yapılmış, ciddi emek harcanmış bir kızlık zarı dikimi sonrası aradan iyileşme dönemide geçince bir evlilik veya ilişki durumunda kızlık zarı kanama ihtimali % kaçtır, kaba taslak orijinal bakire bayanların kanama ihtimalinden biraz daha yüksektir diyebilirim. Peki bu nasıl oluyor ? Hiç ilişkiye girmemiş bakirelerde evlilikte kamana ihtimali esnek kızlık zarına denk gelme, erkeğe bağlı sebepler, kızlık zarı çeşidine bağlı sebepler dolayısı ile %90 civarına inmektedir, ama gerçek flep yönteminde kanama potansiyeli en fazla olan annüler yani ortada delikli kızlık zarı inşaa edildiği için, esnek kızlık zarı veya hilal şeklinde kanamayan kızlık zarı çeşitlerine denk gelme ihtimali ortadan kalkmış olmaktadır, bu durumda gerdek gecesinde kanama ihtimali gerçek bakirelerinde üzerine çıkarak %98 lere kadar ulaşır.

Dikilmiş kızlık zarının yeniden kanayacağı konusunda hemfikir olduysak şimdide dikilen kızlık zarından gelen kan ile orijinal bakirelerden gelen kanı karşılaştıralım : Birçok hasta kızlık zarı kanı rengi hakkında bana birşeyler soruyor, açık kırmızı yada pembeye yakın bir renkte olması insanların dikkatini çekiyor, bu neden böyle ? kızlık zarı üzerindeki damarlar zar yırtıldığı zaman parçalanıyorlar ve arter kanı dediğimiz atardamar kanı vajina boşluğundaki şeffaf vajinal sıvı ile karışarak dilüe oluyor , yani biraz rengi açılıyor, ama vajinal kanalda cinsel pozisyona bağlı olarak bir süre beklerse rengi kahverengine kadar koyulaşabiliyor. Bu noktada anlattığım herşey orijinal bakirelerde ve dikilmiş kızlık zarı olanlarda aynı şekilde cereyan ediyor, arada kızlık zarı kanı rengi ve miktarı açısından bir fark olmuyor.

Dikilmiş kızlık zarı hastanın isteğine bağlı olarak zor yırtılan, kolay yırtılan, az kanayan veya çok kanayan olarak ayarlanabiliyor, jinekolog özel isteğe göre bir kızlık zarı oluşturabiliyor, kısacası bekaretinizi geri kanama dışında birçok ayrıntıyıda isteğinize göre değiştirebiliyorsunuz, mesela vajinası doğuştan geniş olanlar kızlık zarı dikimi ile aynı seansta vajina daraltma ameliyatıda yaptırabiliyorlar, yada labiumları yani iç dudakları sarkık ve büyük olanlar, asimetrik olanlar aynı seansta labioplasti ameliyatı ile bu sorundanda kurtulabiliyorlar.

Bu blogdaki popüler yayınlar

Kızlık zarı nasıl kontrol edilir ?

Geçici kızlık zarı dikimi nasıl yapılır ?

Yasal uyarılar

Bu blogda yer alan içerikler, 18 yaş ve üstü ziyaretçileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır, hekim muayenesi olmaksızın hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Sağlık Bakanlığı 15 şubat 2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesi çerçevesi içinde hizmet alanımız sunduğumuz hizmetlerle ilgili konularda bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamındadır.

Sağlık Bakanlığı hasta hakları yönetmeliğine göre bizimle iletişiminiz tamamen gizli tutulacaktır. ( Resmi Gazete Tarihi: 01.08.1998 Resmi Gazete Sayısı: 23420 )

Bu blogda anlatılan tedavi ve hastalıklar tamamen bilgilendirme , fikir edindirme amaçlıdır. Makalelerde bilimsel anlatımlar halkın anlayacağı şekle çevrilip sohbet havasında yazılmış olup , yapılan anonim yorumlar ve cevaplar başkaları için geçerli olsa bile sizin için uygun olmayabilir. 5651 sayı ve 23 mayıs 2007 tarihli kanuna göre ziyaretçi yorumlarının içerik sorumluluğu yazan kişilere aittir. Kanunlara aykırı yorumları lütfen bize bildiriniz. Anlatılan cerrahi uygulamalar sadece yazan hekime özel değil , ülkemizde birçok doktor tarafınca uygulanabilen tedavi metodlarıdır.